O NAS

NASZ KLUB

Klub Sportów Konnych VOLMAR  został założony na początku 2017 roku, by realizować swoje nadrzędne cele- nauka jazdy konnej oraz udział w zawodach skokowych. Obiekt KSK VOLMAR Smarchowice Wielkie położony jest 3 kilometry od miejscowości Namysłów, na granicy województwa Opolskiego, Dolnośląskiego oraz Wielkopolskiego.

Klub działa w zakresie kultury fizycznej i rekreacji ze szczególnym uwzględnieniem sportów jeździeckich na rzecz dzieci i młodzieży. Sport na kucach jest dla nas priorytetem. Sekcja jeździecka liczy grupy – skokowa i ujeżdżeniowa.

Głównym założycielem i inicjatorem jest Prezes Klubu- Kaja Sabok. Przy ogromnym wsparciu swojego męża Mariusza może realizować swoje końskie pasje z bardzo dobrym wynikiem.

Na terenie ośrodka znajduje się stajnia dla koni, ujeżdżalnia, przestronne podwórko do organizowania ognisk oraz zabaw rekreacyjnych dla dzieci. Poza tym tuż obok jest las i rozciągające się duże połacie pól uprawnych, które zachęcają do spacerów i obcowania z przyrodą.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych sportem jeździeckim, rekreacją oraz czynnym wypoczynkiem na łonie natury.

NASZ ZESPÓŁ

Kaja Sabok

Trener II Klasy / Instruktor
Współzałożyciel oraz Prezes Klubu. Absolwentka Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt za specjalizacją Hodowla i Użytkowanie Koni na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, otwarty przewód doktorski na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, Instruktor Jazdy Konnej, Trener II Klasy, Sędzia III Klasy w skokach i ujeżdżeniu, czynny zawodnik w dyscyplinie skoków przez przeszkody.

Weronika Dobrzańska

Pomoc Instruktora
Uczennica szkoły RCKU w Namysłowie.
Z końmi ma doczynienia niemalże od małego dziecka, od zawsze je kochała. Od 10 lat zaczęłam swoją przygodę w siodle. Uwielbia pracę z młodymi końmi; od pierwszej pracy pod siodłem, przyjęciem jeźdzca po naukę skoków. Doskonale dogaduje się z dziećmi oraz lubi przekazywać im swoją wiedzę podczas lekcji. Dalej nabywa doświadczenie i chce rozwijać swoje umiejętności w tym kierunku.
W Klubie odpowiada za pomoc w nauce młodzieży oraz czynnie reprezentuje Klub podczas zawodów jeździeckich.

Hanna Skowronek

Pomoc Instruktora

Uczennica gimnazjum w Brzegu- jezdzi konno już od 3 lat. Konie to jej pasja i największe zainteresowanie. Kocha przebywać w ich obecności, co zawdzięcza swojej starszej siostrze, od której się uczy i która jest jej jeździeckim wzorem do naśladowania. Często pomaga w opiece nad tymi ukochanymi zwierzętami.

W klubie stanowi pomoc przy koniach i zajęciach z dziećmi, które są na początkowej drodze do jeździeckich umiejętności.

Mariusz Sabok

Szkoleniowiec

Współzałożyciel oraz Wice Prezes Klubu. Absolwent Wydziału Rolniczego ze specjalizacją Rolnictwo na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Pasjonat i wieloletni właściciel koni.

W Klubie odpowiada ze merytoryczne przygotowanie materiałów edukacyjnych. Przeprowadza wykłady oraz szkolenia z każdego zakresu.

Maja Wojciechowska

Pomoc Instruktora

Uczennica Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu na profilu organizacja reklamy. W 2009 roku odkryła swoją miłość do koni. Uwielbia organizować zabawy takie jak gry terenowe. Wciąż chce zdobywać nowe doświadczenia.

W Klubie pomaga w nauce najmłodszych. Również czynna Klubowa zawodniczka w konkurencji skoków przez przeszkody.

Weronika Urbaniak

Pomoc Instruktora

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Szarych Szeregów w Namysłowie (klasa III gimnazjum). W 2012 roku zaczęła obcować z końmi. Lubi pomagać i przekazywać swoją wiedzę innym. Wciąż chce się rozwijać.

W naszym Klubie odpowiada za pomoc w nauce młodzieży oraz czynnie zeprezentuje Klub na zawodach skokowych.

NASZE ATUTY

w

Możliwość dogodnego ustalenia terminu jazdy. Boisz się jazdy? przyjedź – nakarm, dotknij, pogłaszcz.

Możliwość nauki jazdy konnej pod okiem wieloletniego doświadczonego szkoleniowca, który przekaże swoją wiedzę w sposób kompetentny oraz rzeczowy.

Możliwość regularnego uczestnictwa w zawodach oraz eventach organizowanych na terenie Klubu i nie tylko.

NASZE KONIE

DASTIFF

Bardzo inteligentny, cierpliwy i wyrozumiały. To na nim rozpoczynają przygodę dzieci, gdy schodzą z lonży oraz   młodzież rozpoczynająca naukę.  Pseudonim „Rudy”, pieszczoch i łasuch.

KARTA

Klacz rasy Szlachetnej Półkrwi. Jako przedostatnia trafiła do stada, którym rządzi. Cierpliwa, szczera, poukładana, zabawna i piękna. Uwielbiana przez wszystkich. To na niej jeźdźą osoby bardziej zaawansowane jeździecko.

JACKY

Kolejny kuc sportowy regularnie startujący w zawodach. Zawsze wysoko w kwalifikacji, uczący również najmłodsze dzieci.

EMILLA

Najdroższy koń w stajni, oczko w głowie właścicieli. Koń sportowy z bardzo dobrymi osiągnięciami. Ufna, szczera i odważna w parkurach, ale bardzo wymagająca pod siodłem. Uczestniczka Mistrzostwa Świata w pięcioboju nowoczesnym.

FRYKAS

Koń sportowy, jeżdżący regularnie na zawody. Nauczyciel i profesor dla młodzieży.

ENIGMA

Koń sportowy. Nauczyciel i profesor dla młodzieży. Bardzo ambitna i skoczna.

BAJKOWY KSIĄŻE

Wałach kuca Felińskiego, najkrócej w Klubie. To z nim związane są największe nadzieje sportowe dla dzieci. Dobrze skaczący, cierpliwy i łagodny. Obecne przygotowywany na zawody skokowe. Jak to kuc lubi mieć swoje zdanie.

BRAWURKA

Sportowy kuc o wielkim sercu. Regularnie startuje w zawodach z sukcesami.

DŻANA

Sportowy kuc o wzroście 150. Regularnie startuje w zawodach, uczy początkujących jeźdźców.

TRENING KONI I JEŹDŹCÓW NA KAŻDYM POZIOMIE ZAAWANSOWANIA